Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  • Sekretariat

Przed Nami świąteczne dni majowe. Jak co roku wywiesimy biało-czerwone flagi. Zachęcamy też mieszkańców naszej gminy do dekorowania domów flagami, niech będą one wyrazem naszej pamięci o ludziach pracy, którzy pracują w różnych zawodach, troszcząc się o nasze zdrowie i codziennie życie. Pamiętajmy o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzonym 2 maja. Otaczajmy nasze narodowe barwy szacunkiem i miłością. 

W dniu 3 Maja, w 231 rocznicę  uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, w kościele p.w. Świętej Trójcy w Komarowie-Osadzie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. W przeddzień rocznicy w miejscach pamięci zapalimy znicze i złożymy kwiaty.

Ustawa rządowa z dnia 3 Maja 1791 roku zajmuje miejsce szczególne. Przeszła do historii jako fundament nowoczesnego państwa polskiego i wzór czynu patriotycznego Polaków. Jest symbolem suwerenności i praworządności państwa polskiego.

My nowe pokolenie Polaków z taką samą radością jak nasi przodkowie świętujemy dzieło wielkich reform trzeciomajowych, które przyniosło wiele dobrych zmian dla Polski i Polaków. Żyjemy bowiem całym dziedzictwem, któremu na imię Ojczyzna.

W tym niezwykle trudnym dla Nas wszystkich czasie bądźmy dumni z naszych talentów, które mamy w sobie i które wykorzystujemy dla dobra naszej wspólnoty gminnej. Bądźmy dzielni, silni i wytrzymali, bo lepsze dni przed Nami. Niech nie zabraknie Nam względem siebie życzliwości.

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30