Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Warsztaty plastyczne i konkurs wielkanocny 2018

  • Sekretariat

Święta Wielkanocne wiążą się z bogatymi tradycjami i obrzędami świątecznymi. Jednym z tych zwyczajów jest symbolika dekoratorska, która wyrażana jest w sposób różnorodny, wyróżniająca się bogactwem kolorów i pomysłów. Wśród wielu dekoracji zawsze dominują stroiki i inne ozdoby świąteczne. Z tej okazji w Samorządowym Ośrodku Kultury zorganizowane zostały plastyczne warsztaty wielkanocne dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Komarów-Osada. Na warsztatach prowadzonych przez instruktora SOK Panią Urszulę Pakułę uczestnicy wykonali piękne stroiki świąteczne, które zwiastowały już czas zbliżających się świąt.  Wszyscy uczestnicy z zadowoleniem i dużym zaangażowaniem  zmierzyli się z wykonaniem własnoręcznych prac.

Rozstrzygnięto konkurs wielkanocny „Stroik świąteczny 2018”. Konkurs adresowany był do twórców i artystów a także Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Komarów-Osada. Wpłynęło 10 własnoręcznie wykonanych pięknych stroików, które zachwycały swoją różnorodnością, oryginalnością i niepowtarzalnym sposobem wykonania. Były to prace zbiorowe i indywidualne. Wszystkie wykonane zgodne z tradycją wielkanocną. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż prace były na bardzo wysokim poziomie artystycznym i wszystkie zasługują na pierwsze miejsce.

W kategorii prac indywidualnych

I miejsce - Pani Halina Ważna ze Śniatycz

I miejsce - Pani Justyna Kwika z Wolicy Brzozowej

I miejsce - Pani Danuta Potrzeszcz z Komarowa-Wsi

I miejsce - Pani Kamila Skroban z Wolicy Śniatyckiej

I miejsce - Pan Andrzej Sendecki z Sosnowej-Dębowej

 

W kategorii prac zbiorowych

I miejsce - KGW Wolica Śniatycka

I miejsce - KGW Zubowice

I miejsce - KGW Krzywystok

II miejsce - KGW Janówka

II miejsce - KGW Kadłubiska

Wszystkim Laureatom gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych pomysłów na dalszą działalność artystyczną. Organizatorem warsztatów i konkursu świątecznego był Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie.

 

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30