Witamy na naszej stronie
Aktualności arrow Galeria

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15, 
22-435 Komarów-Osada


tel. 84 615 31 02,
    615 31 13,
    615 31 84,
    615 31 32
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30

Menu Strony
Licznik Odwiedzin
Aktualnie jest 13 internautów online.

Odwiedziło nas 404 internautów.

 eurzad.jpg
 

odpady.jpg

Gospodarka odpadami

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

 

Szukaj Na Stronie
Galerie
 

Najładniejsza palma wielkanocna
Niedziela Palmowa 13 kwietnia była okazją do przeprowadzenia konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną w parafii p.w. Św. Trójcy w Komarowie.


Konkurs
11 kwietnia 2014 roku został rozstrzygnięty Konkurs na ciasto i stroik wielkanocny realizowany przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Zamojska.


Spotkanie z cyklu
W dniu 7 kwietnia w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją” poświęcone twórczyni ludowej Halinie Ważny z miejscowości Śniatycze.


Puchar Gotanii
 Puchar Gotanii zdobyty (43 zdjęć/zdjęcia)

Klub Sportowy „Legion” oraz Gmina Komarów-Osada   gościli w ramach Turnieju Mini Drużyn Piłki Nożnej o Puchar Gotanii 2014  6 drużyn z podregionu Gotania. Mecze piłki nożnej rozgrywane były na wielofunkcyjnym boisku sportowym. Celem turnieju było zwiększenie aktywności społecznej mieszkańców obszaru Gotanii.


Gminny Dzień Sołtysa
 Gminny Dzień Sołtysa (22 zdjęć/zdjęcia)
W dniu 19 marca 2014 roku w świetlicy wiejskiej w Komarowie Wsi władze gminy Komarów-Osada zorganizowały Gminny Dzień Sołtysa. Spotkanie miało na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom z terenu gminy za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi.


Gminny Dzień Kobiet
 Gminny Dzień Kobiet (26 zdjęć/zdjęcia)
W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie spotkały się członkinie 12 Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy, aby podkreślić rolę kobiety we współczesnym świecie.


Spotkanie karnawałowe KGW
 Spotkanie karnawałowe KGW (6 zdjęć/zdjęcia)
W świetlicy wiejskiej w Wolicy Śniatyckiej Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich wraz z zaproszonymi gośćmi tańcem i śpiewem pożegnały kończący się karnawał.


Setne urodziny
26 lutego br. 100 urodziny obchodził Pan Bolesław Kisiel mieszkaniec Wolicy Brzozowej-Kolonii.  Z  okazji tak pięknego Jubileuszu Dostojnego Jubilata odwiedzili Pani Wiesława Sieńkowska -  Wójt Gminy Komarów-Osada i Pan Stanisław Siek  - Sekretarz Gminy przekazując Jubilatowi kwiaty, upominek i listy gratulacyjne od Premiera Rzeczypospolitej Polskiej oraz od władz samorządowych Gminy Komarów-Osada.


Piknik
6 lutego 2014 roku na trasach w Komarowie Wsi w ramach Zimowego pikniku sportowego odbył się Puchar Ziemi Zamojskiej i Memoriał M. Cecha w narciarstwie biegowym.


Szkolenia
Odbyły się szkolenia w zakresie podstaw obsługi komputera, obsługi Internetu oraz obsługi poczty elektronicznej dla uczestników projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Komarów-Osada” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013, Priorytet VIII „Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki Działanie 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – elnclusion”.


Zima w Gminie

Na terenie Gminy Komarów-Osada zima pokazała surowe oblicze. Opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały paraliż na drogach gminnych i powiatowych. Powstały ogromne zaspy śnieżne utrudniające dojazd do poszczególnych miejscowości.

 


Spotkanie z cyklu

W dniu  23 stycznia 2014 roku odbyło się spotkanie z cyklu „Ludzie z Pasją” poświęcone Pani Henryce Syty mieszkance miejscowości Ruszczyzna, która pasjonuje się rękodziełem artystycznym.

 


Kurs kulinarny
W dniu 21 stycznia w świetlicy w miejscowości Komarów Wieś odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem 15 pań z Kół Gospodyń Wiejskich, Klubu Seniora i z Centrum Integracji Społecznej.


Podziękowania za długoletnią pracę
15 stycznia 2014 roku Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska podziękowała za długoletnią pracę odchodzącej na emeryturę Pani Halinie Bednarczuk – Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego. W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyli także Sekretarz Gminy Pan Stanisław Siek, Skarbnik Gminy Jadwiga Wróblewska, pracownicy Urzędu Gminy, Samorządowego Ośrodka Kultury, Gminnego Ośrodka Kultury, Centrum Integracji Społecznej.


Centrum Integracji Społecznej
Gmina Komarów-Osada utworzyła nową jednostkę organizacyjną Centrum Integracji Społecznej dającą zatrudnienie 40 osobom.


Spotkanie OSP
9 stycznia 2014 roku w Zamościu w sali konferencyjnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie szkoleniowo-opłatkowe dla ponad 200 strażaków, prezesów jednostek OSP i przedstawicieli Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które brały udział w zgrupowaniu MDP w Krasnobrodzie.


XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W niedzielę 12 stycznia 2014 roku w naszej gminie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierali na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Pomimo kapryśnej pogody wolontariusze z Komarowskiej Orkiestry zebrali 3157,40 zł.


III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
W dniu 6 stycznia 2014 roku w świetlicy wiejskiej w Zubowicach odbył się III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W Przeglądzie wzięły udział: zespoły śpiewacze „Borowianki” z Antoniówki, „Woliczanki” z Wolicy Śniatyckiej, „Śniatyczanki” ze Śniatycz, chór Klubu Seniora Legenda, chór „Pasjonata” oraz Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta z Zubowic.


Sztuka światecznego zdobienia
Pani Urszula Pakuła Starszy instruktor amatorskiego ruchu artystycznego w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie, zaprezentowała naszą gminę oraz cały Region Lubelski podczas Wigilii Polskiej, która odbyła się w Ambasadzie RP w Królestwie Belgii.


Kiermasz
 Kiermasz Bożonarodzeniowy (17 zdjęć/zdjęcia)
15 grudnia 2013 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy.


Warsztaty plastyczne
10 grudnia 2013 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Komarów-Osada wzięły udział w organizowanych od kilku lat warsztatach plastycznych i własnoręcznie wykonały piękne kolorowe bombki choinkowe w technice decoupage z wykorzystaniem motywów serwetkowych.


Przykład dobrych praktyk
16 grudnia 2013 roku w Lublinie odbyła się konferencja „Przedszkole i szkoła – nowy rozdział w życiu dziecka” organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy między innymi z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznikiem Praw Dziecka, Lubelskim Urzędem Wojewódzkim, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Urzędem Miasta Lublin,  Agencją Rynku Rolnego. Konferencja została zorganizowana  w ramach  „Forum dla Rodziny” zainicjowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Na konferencji Pani Wójt Wiesława Sieńkowska zaprezentowała działania Gminy Komarów-Osada w zakresie opieki nad małym dzieckiem i polityki prorodzinnej jako przykład dobrych praktyk.


Remizo-świetlica w Kadłubiskach
12 grudnia 2013 roku w miejscowości Kadłubiska została oddana do użytkowania już 10 na terenie gminy, piękna, nowoczesna remizo-świetlica wraz z bogato wyposażonym placem zabaw.


71 Rocznica wysiedleń Gminy Komarów-Osada
9 grudnia 2013 roku w świetlicy w Zubowicach odbyło się seminarium upamiętniające 71 Rocznicę Wysiedleń Gminy Komarów-Osada.


Św. Mikołaj

Święty Mikołaj z dużym workiem pełnym prezentów zawitał do Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie, aby wręczyć podarunki grzecznym dzieciom z terenu gminy.


Świetlica wiejska Krzywystok
30 listopada 2013 roku w miejscowości Krzywystok została oddana do użytkowania piękna nowoczesna świetlica wiejska wraz z bogato wyposażonym placem zabaw


XI Przegląd
Kolejny jedenasty raz w dniu 20 listopada 2013 roku odbył się Przegląd Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych.


Szkolenia OSP
W dniach 12- 15 listopada 2013 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz na terenie jednego ze złomowisk w Zamościu  prowadzone było szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków – ratowników OSP.


11 listopada

Tegoroczne obchody 95 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości mieszkańcy gminy rozpoczęli uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny i żołnierzy, którzy oddali życie w jej obronie.


Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom
Gmina Komarów-Osada po raz trzeci  została wyróżniona statuetką  „Samorząd  przyjazny oświacie i jej pracownikom”. Statuetkę z rąk Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza i Prezesa Lubelskiego ZNP Janusza Różyckiego otrzymała Pani Wiesława Sieńkowska Wójt Gminy Komarów-Osada.


Jubileusz X-lecia Klubu Seniora Legenda
17 października 2013 roku w świetlicy wiejskiej w Wolicy Śniatyckiej odbył się Jubileusz X-lecia Klubu Seniora "Legenda".


Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 14 października 2013 roku w Komarowie-Osadzie odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyły władze gminy, nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy szkół.


Badania profilaktyczne
 Badania profilaktyczne (6 zdjęć/zdjęcia)

Zdrowie jest mocno ważne w naszym życiu i warto, a nawet trzeba o nie zadbać (zdrowy tryb życia, uprawianie sportów), bo przez to możemy dłużej żyć i korzystać z życia, bo jakość życia kobiet i mężczyzn to jakość życia rodziny.


Uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
W dniu 30 września 2013 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.


Z wizytą u uczestnika bitwy pod Komarowem
Dzień 13 września 2013 roku na długo zapadnie w pamięć przedstawicielom Gminy Komarów-Osada, którzy przybyli do Turska, by spotkać się z Panem Józefem Kowalskim, ostatnim żyjącym uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej i, jak sam mówi, uczestnikiem bitwy pod Komarowem.


Letni piknik sportowo-rekreacyjny
15 września 2013 roku na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie odbył się o godz. 11.00 - Letni piknik sportowo-rekreacyjny "Wymiary Aktywności" w ramach projektu Aktywność - Kondycja - Sprawność  - Zwiększenie aktywności i zaangażowania społeczności lokalnych poprzez wieloprofilowe działania rozwijające sport, rekreację oraz promujące podregion Gotanii.


Spotkanie partnerskie
 Spotkanie partnerskie (24 zdjęć/zdjęcia)
5 września 2013 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie  przedstawiciele gmin partnerskich – Zaleszany, Pysznica, Łabunie, Skierbieszów oraz Komarów-Osada wzięli udział w seminarium pod tytułem „Budujemy wspólną  przyszłość”, dotyczącym potencjału gospodarczego, turystycznego i kulturowego Polski Wschodniej na przykładzie województwa lubelskiego i województwa podkarpackiego.


Dozynki 2013 r.
 Dożynki 2013 r. (19 zdjęć/zdjęcia)
„Dożynki to święto chleba i tych, którzy go współtworzą: Boga i ludzi” to hasło przewodnie  Dożynek Gminno-Parafialnych, które odbyły się w niedzielę 1 września 2013 roku w Komarowie–Osadzie.


93 rocznica Bitwy pod Komarowem
Tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia na polach Wolicy Śniatyckiej odbyły się uroczyste obchody 93 rocznicy Bitwy pod Komarowem, największej bitwy Kawalerii Polskiej XX wieku. Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.


Pierwsi ułani już w Komarowie
21 sierpnia 2013 r. przybyli do Komarowa pierwsi ułani ze szwadronu Toporzysko z Krakowa, którzy kultywują tradycje ułańskie w barwach 8 Pułku Księcia Józefa Poniatowskiego.


p
 Plenerowe warsztaty ludowe (119 zdjęć/zdjęcia)
15. 08. 2013 r o godz. 15 00 na Rynku w Komarowie-Osadzie  odbyły się Plenerowe warsztaty ludowe- Piknik integracyjny realizowany z projektu „Żyj z podniesioną głową-działania na rzecz aktywizacji ,integracji i wyrównywania szans osób niepełnosprawnych w gminie Komarów- Osada w ramach projektu „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.


Goci w Komarwoei-Osadzie
 Goci w Komarowie-Osadzie (71 zdjęć/zdjęcia)
21. 07. 2013 r. o Komarowie-Osadzie  odbył się Międzynarodowy Festiwal Kultury Antycznej Gotania 2013 współfinansowany przez Rząd Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „Od wizji – do nowoczesnego zarządzania podregionem GOTANIA”.


Kadłubiska

Rozpoczęte zostały prace związane z realizacją projektu „Rozbudowa i remont remizo - świetlicy wiejskiej w miejscowości Kadłubiska”. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 , działanie 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi”. Postępy prac przy realizacji projektu można obserwować w galerii.


Krzywystok

Rozpoczęte zostały prace związane z realizacją projektu „Remont i rozbudowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Krzywystok”. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi”. Postępy prac można obserwować w galerii.


1
W dniu 25 czerwca 2013r. w sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się podsumowanie projektu partnerskiego Gminy Komarów-Osada, Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie i Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Komarów-Osada RAZEM ”Aktywny senior – pogodna jesień życia”. Projekt  realizowany był w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywizacji Osób Starszych na lata 2012-2013.


Koniec roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 w szkołach Gminy Komarów-Osada połączone było z wręczeniem uczniom stypendiów  Wójta Gminy za wybitne osiągnięcia w nauce.


1
 Gminne Święto Sportu (120 zdjęć/zdjęcia)

16 czerwca 2013 roku, przy słonecznej pogodzie, na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie odbyło się Gminne Święto Sportu.


Międzygminne zawody OSP
 Międzygminne zawody OSP (61 zdjęć/zdjęcia)
Dnia 02 czerwca 2013 r. na boisku sportowym w Komarowie-Osadzie odbyły się Międzygminne Zawody OSP. W zawodach wzięły  udział dwie gminy Łabunie i Komarów-Osada.


Obchody Roku Juliana Tuwima
 Obchody Roku Juliana Tuwima (9 zdjęć/zdjęcia)

Ludzie z Pasją
Pan Zdzisław Antoni Syty z miejscowości Swaryczów wyplata przepiękne, niepowtarzalne i wyjątkowe koszyki (duże i małe w zależności od materiału, jaki uda się zebrać).


Kolejny dar życia
 Kolejny dar życia (2 zdjęć/zdjęcia)

Ewa Barczyńska

Urszula Pakuła

Zdobył brązowy medal
 Zdobył brązowy medal (9 zdjęć/zdjęcia)

90-lecie OSP Ruszczyzna
 90-lecie OSP Ruszczyzna (35 zdjęć/zdjęcia)
W historię Ruszczyzny dzień 20 maja 2013 roku zapisał się niecodzienną rocznicą.W tym dniu Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszczyźnie obchodziła 90-lecie swojego istnienia połączone z Gminnym Świętem Strażaka.


Dzień Matki w Śniatyczach
 Dzień Matki w Śniatyczach (18 zdjęć/zdjęcia)
W dniu 16 maja w Śniatyczach odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Matki, jednego z najbardziej znanych świąt na świecie.


Ludzie z pasją
W Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z Pasją”. Gościło wspaniałe małżeństwo artystów - Panią Lidię Boguszewską-Więcek i Pana Adama Więcek mieszkańców miejscowości Krzywystok, którzy zaprezentowali swoje dzieła.


Partnerstwo Gminy Komarów-Osada
27 marca 2013 r. w sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie podpisano porozumienie społeczne, którego nadrzędnym celem jest zintegrowanie działań podmiotów gospodarki społecznej na terenie Gminy Komarów-Osada na rzecz funkcjonowania Centrum Integracji Społecznej w Janówce Zachodniej.


Warsztaty Wielkanocne

11 marca 2013 r. w Domu Kultury w Komarowie-Osadzie przedstawicielki KGW z terenu Gminy Komarów-Osada wzięły udział w warsztatach plastycznych dla osób starszych, organizowanych od kilku lat i własnoręcznie wykonały piękne kolorowe lampiony w technice „witraż papierowy”.  


Dzień Kobiet w Antoniówce
W dniu 7 marca 2013 r. w nświetlicy wiejskiej w Antoniówce spotkały się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Komarów-Osada z okazji Dnia Kobiet.


Wernisaż wystawy Waldemara Leszczyńskiego

28 lutego W Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie odbył się wernisaż wystawy Waldemara Leszczyńskiego, autora fotografii, przedstawiających najciekawsze zdjęcia z Włoch. Wystawa nosi tytuł „Włochy – Szlakiem Hetmana Jana Zamoyskiego”.


Warsztaty kulinarne
 Warsztaty klinarne (24 zdjęć/zdjęcia)

W dniu 15 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Wolicy Śniatyckiej odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem 15 pań z Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości Śniatycze, Antonówka i Wolica Śniatycka.


Jacnia 2013
 Igrzyska Zimowe Jacnia 2013 (28 zdjęć/zdjęcia)
7 lutego 2013 r. reprezentacja Gminy Komarów-Osada wyruszyła na Międzygminne Zimowe Igrzyska LZS do Jacni. Gminę  w Igrzyskach reprezentowało 52 zawodników.Spotkanie autorskie z cyklu Ludzie z Pasją
23 stycznia w Sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się spotkanie autorskie z cyklu „Ludzie z Pasją”. Gościliśmy Panią Danutę Potrzeszcz, mieszkankę Komarowa Wsi, która pasjonuje się rękodziełem artystycznym.


Dzień babci i Dziadka w Komarowie-Osadzie
Laurki, upominki, kwiaty, wierszyki i życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka 22 stycznia 2013 r. wręczyli, wyrecytowali i wyśpiewali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza Komarowie.


Otwarcie świetlicy -Antoniówka
W dniu 19 stycznia 2013 r w miejscowości Antoniówka nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej


Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Śniatyczach
12  stycznia 2013 r. o godz. 14.00 w miejscowości Śniatycze  nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej.


XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej  Pomocy

Gminny Przegląd kolęd i Pastorałek
Dnia 06.01.2013 r. o godz. 14.00 w Świetlicy Wiejskiej w Wolicy Śniatyckiej odbył się II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.


Spotkanie opłatkowe
 Spotkanie opłatkowe (32 zdjęć/zdjęcia)

W dniu 27.12.2012 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie –Osadzie, ul. Rynek 15 w świątecznej atmosferze, wśród zaproszonych gości, władz gminy przy blasku świec, kolorowej choince odbyło się spotkania opłatkowe.


Kulig Susiec 2012
 Kulig Susiec 2012 (31 zdjęć/zdjęcia)
W urokliwym Suścu, wśród  pięknych krajobrazów zimowego Roztocza przeprowadziliśmy kulig dla uczestników  projekt „Aktywny Senior – pogodna jesień życia” współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.


Kiermasz bożonarodzeniowy
 Kiermasz bożonarodzeniowy (29 zdjęć/zdjęcia)
W Komarowie już pachnie świętami. W minioną niedzielę w komarowskim domu kultury rozlegał się zapach wigilijnego stołu.Corocznie organizowany tam kiermasz przyciąga wielu mieszkańców gminy Komarów i kusi aurą bożonarodzeniowych specjałów.


X Przegląd Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych

Aktywny Senior
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Komarów – Osada RAZEM  w partnerstwie z Gminą Komarów-Osada i Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Komarowie-Osadzie  realizuje projekt „Aktywny Senior – pogodna jesień życia” współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013


11
„Niech tedy będzie to celem Rzeczypospolitej, by w niej wszyscy obywatele mogli żyć dobrze i szczęśliwi” pod takim hasłem odbyły się w gminie Komarów – Osada obchody 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.


Gmina Komarów-Osada przyjazna oświacie i jej pracownikom
Gmina Komarów Osada samorządem przyjaznym oświacie i jej pracownikom - o takim szczególnym wyróżnieniu zdecydowała Kapituła Związku Nauczycielstwa Polskiego - Zarządu Okręgu Lubelskiego, która oceniała zaangażowanie Jednostek Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego w rozwój oświaty.


Dzień Edukacji Narodowej
 Dzień Edukacji Narodowej (21 zdjęć/zdjęcia)
W dniu 12 października 2012 roku w Komarowie-Osadzie odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyły władze gminy, nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy szkół.


Biegi
Dnia 05.10.2012 r. na boisku wielofunkcyjnym przy szkole podstawowej w Komarowie-Osadzie odbyły się zawody w Biegach Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Komarów-Osada.


Dożynki Gminno-Parafialne 2012
W niedzielę 2 września 2012 roku w Komarowie – Osadzie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Organizatorami uroczystości dożynkowych byli Rada Gminy, Wójt Gminy Komarów-Osada, Proboszcz Parafii w Komarowie – Osadzie. Tegoroczną myślą przewodnią dożynek były słowa Jana Pawła II „Niech Bóg błogosławi pracy Waszych rąk!”


92 Rocznica Bitwy pod Komarowem
W niedzielę 26 sierpnia 2012 roku na polach Wolicy Śniatyckiej odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna związana z obchodami 92 Rocznicy Bitwy pod Komarowem.


Piknik edukacyjny
W niedzielne popołudnie  05.08.2012 na boisku szkolnym w Dubie odbył się otwarty dla wszystkich, mieszkańców gminy Komarów-Osada piknik edukacyjny pod hasłem „Zdrowie – Wartość Bezdyskusyjna”.


Komarowski Uśmiech Lata
 "Komarowski Uśmiech Lata" (16 zdjęć/zdjęcia)

Tanecznym krokiem w świat wiedzy

Zakończył się kolejny projekt edukacyjny realizowany w pięciu szkołach podstawowych Gminy Komarów-Osada sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych.


W niedzielne popołudnie  08.07.2012 na Rynku w Komarowie – Osadzie rozpoczął się otwarty dla wszystkich chętnych, mieszkańców gminy Komarów-Osada piknik edukacyjny pod hasłem „Cyberświat – Przestrzeń Dla Nas”.
W niedzielne popołudnie  08.07.2012 na Rynku w Komarowie – Osadzie rozpoczął się otwarty dla wszystkich chętnych, mieszkańców gminy Komarów-Osada piknik edukacyjny pod hasłem „Cyberświat – Przestrzeń Dla Nas”.


Maluchy górą
W dniu 3 lipca 2012 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Maluchy górą”. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany  w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych  i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1. Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.


Zakończenie roku szkolnego
 Zakończenie roku szkolnego (40 zdjęć/zdjęcia)
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 w szkołach Gminy Komarów-Osada połączone było z wręczeniem  stypendiów  Wójta Gminy za wybitne osiągnięcia w nauce lub sporcie.


Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom
Gmina Komarów-Osada została wyróżniona statuetką w III edycji Rankingu Gmin „Samorząd  przyjazny oświacie i jej pracownikom”.


Festiwal Baśni
 II Gminny Festiwal Baśni (18 zdjęć/zdjęcia)
22 czerwca 2012 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbył się  II Gminny Festiwal Baśni. Podczas festiwalu  wystąpiło 48 zdolnych aktorów w wieku od 3 do 4 lat.


Medale za wieloletnie pożycie małżeńskie
W dniu 21 czerwca 2012 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 10 parom małżeńskim z terenu Gminy Komarów-Osada.


Spotkanie autorskie
Dnia 18 czerwca 2012 r. o godz. 10 00 w Domu Kultury w Komarowie-Osadzie  odbyło się spotkanie autorskie ze znanym fraszkopisarzem, aforystą, autorem humoresek i wierszy Marianem Karczmarczykiem mieszkającym obecnie w Zamościu, pochodzącym z Komarowa.


Gminne Święto Sportu
 Gminne Święto Sportu 2012 (57 zdjęć/zdjęcia)

Ekologiczne podsumowania
 Ekologiczne podsumowania (10 zdjęć/zdjęcia)
12 czerwca 2012r w Publicznym Gimnazjum w Komarowie-Osadzie odbyło się podsumowanie kolejnej edycji programu edukacji ekologicznej pod hasłem „Entuzjaści ekologii”.


Gmina Komarów wczoraj i dziś
6 czerwca  2012 r. w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu Regionalnego „Gmina Komarów wczoraj i dziś”.


Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
W dniu 01.06.2012 r. w Komarowie-Osadzie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.


Remont remiozo-swietlicy w Antoniówce

Remont remizo-świetlicy w Śniatyczach

Dzień Matki w Ruszczyźnie
 Dzień Matki w Ruszczyźnie (6 zdjęć/zdjęcia)

Zagrajmy o sukces w Publicznym Gimnazjum w Komarowie-Osadzie
 Zagrajmy o sukces (12 zdjęć/zdjęcia)
W Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie prowadzone są zajęcia z ICT, z przedmiotów przyrodniczo-matematycznych, z języka angielskiego, sportowe oraz zajęcia z psychologiem  w ramach realizacji projektu „Zagrajmy o sukces" 


Trzymaj formę
31 maja 2012 r. Publiczne Gimnazjum w Komarowie – Osadzie podsumowało realizację programu profilaktycznego „TRZYMAJ FORMĘ”  pod hasłem  “W zdrowym ciele - zdrowy duch”.


Cała Polska Biega
 Cała Polska Biega (40 zdjęć/zdjęcia)
18 maja 2012 roku w ramach akcji „Cała Polska Biega” odbyły się biegi rekreacyjne. Biegi rozpoczęły się o godzinie 10 00, z boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie. Na starcie stanęło 320 zawodników. 


Święto 3 Maja i OSP Komarów-Osada

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

VIII Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Rok Korczakowski w Filii w Zubowicach

Kiermasz Wielkanocny
 Kiermasz Wielkanocny (15 zdjęć/zdjęcia)

Warsztaty Wielkanocne
 Warsztaty Wielkanocne (12 zdjęć/zdjęcia)
Już po raz drugi w Komarowie przedstawiciele KGW z terenu gminy mogli skorzystać z praktycznego kursu rękodzieła.


Gminny Dzień Kobiet w Komarowie-Wsi

Dzień Kobiet w Antoniówce
 Dzień Kobiet w Antoniówce (10 zdjęć/zdjęcia)
Dnia 4 marca 2012 roku w Antoniówce odbył się Dzień Kobiet. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały spotkanie dla wszystkich Kobiet  mieszkających w Antoniówce.


Nałogi - złudna wolność
W dniu 22.02.2012 rozstrzygnięto konkurs plastyczny ogłoszony przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie. Patronem konkursu i fundatorem nagród jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Komarowie-Osadzie. Konkurs adresowany do młodzieży szkolnej przebiegał pod hasłem: „Nałogi – złudna wolność”.


Jacnia 2012
 Igrzyska Zimowe Jacnia 2012 (10 zdjęć/zdjęcia)
22 lutego 2012 r. reprezentacja Gminy Komarów-Osada na czele z Wójtem Panią Wiesławą Sieńkowską wyruszyła do Jacni na Międzygminne Zimowe Igrzyska LZS. Gminę w Igrzyskach reprezentowało 51 zawodników.


Zagrajmy o sukces
 Zagrajmy o sukces (2 zdjęć/zdjęcia)

Od stycznia 2012 roku grupa 25 uczniów z  klas I Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie uczestniczy w projekcie systemowym Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki EFS „ZAGRAJMY O SUKCES”, ukierunkowanym na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe. Za realizację projektu odpowiedzialne jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie. Projekt będzie realizowany do 31.08.2013.


Ferie

W Samorządowym Ośrodku Kultury można oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczestników ferii zimowych. Wystawa nosi tytuł: „Grudniowa noc”, prace wykonane są z wykorzystaniem pasteli olejnych z użyciem terpentyny.


70 rocznica pożycia małżeńskiego
W dniu 28 stycznia 2012 roku w miejscowości Kraczew gm. Komarów-Osada 70 rocznicę pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Wanda i Tadeusz Sak vel Antoszak


Dzieñ babci i Dziadka
 Dzień Babci i Dziadka (22 zdjęć/zdjęcia)

23 stycznia 2012r. na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka swym babciom i dziadziom podziękowali  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie przygotowani przez wychowawczynie klas I-III, „zerówki” oraz przedszkola.


Janówka- otwarcie świetlicy
21 stycznia 2012 r. w Janówce Gmina Komarów-Osada odbyło się uroczyste otwarcie Świetlicy wiejskiej. Remont świetlicy finansowany był ze środków Gminy Komarów-Osada i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Najlepsi z najlepszych
 Najlepsi z najlepszych (6 zdjęć/zdjęcia)
Wspaniałym sukcesem mogą pochwalić się uczniowie Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie, biorący udział w XII Powiatowym Koncercie Kolęd Różnych Narodów w Zamościu.


I Gminny Przegląd Kolę i Pastorałek
Dnia 15.01.2012 r. o godz. 14.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbył się I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.


XIV Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych
W dniu 13 stycznia w Samorządowym Ośrodku Kultury odbył się, jak co roku, Przegląd  Zespołów Kolędniczych.


XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
8 stycznia 2012 roku w Komarowie-Osadzie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Dzień Językowy

Dniem językowym zakończył 16 grudnia 2011r się projekt INCREDIBLE ENGLISH realizowany w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie, który realizowano od 1 kwietnia 2011 r.


Kiermasz Bożonarodzeniowy
 Kiermasz Bożonarodzeniowy (102 zdjęć/zdjęcia)

W dniu 11 grudnia 2011 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, w którym wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, Klub Seniora „Legenda” oraz dzieci z Kółek Plastycznych działających przy Domu Kultury w Komarowie i Filii Biblioteki w Zubowicach.


Mikołajki
 Mikołajki (12 zdjęć/zdjęcia)
Tegoroczne spotkanie ze św. Mikołajem w  Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie - Osadzie było pełne radości. Na spotkanie 6 grudnia 2011 r. o godz. 1600 przybyło wiele dzieci wraz z rodzicami.


Otwarcie świetlicy wiejskiej w Wolicy Brzozowej
Kolejny dziewiąty raz w dniu 17 listopada 2011 roku odbył się Przegląd Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Świetlica Wiejska w Wolicy Brzozowej wypełniła się znakomitymi artystami i dostojnymi gośćmi. Uroczystość była podwójna, oprócz Przeglądu odbyło się uroczyste otwarcie Świetlicy.


Złoty Hełm
 Złoty Hełm (25 zdjęć/zdjęcia)

 "Korowajowa Wieś" (30 zdjęć/zdjęcia)
W dniu 16.11.2011r. w świetlicy wiejskiej w Komarowie-Wsi podsumowano projekt  Korowajowa Wieś.  Projekt był współfinansowany w ramach POLK 2007-2013 z Poddziałania 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji, uczestniczyło w nim 20 kobiet.


Święto Niepodległości 2011
„Część Ci Polsko. Hołd i Chwała” – pod takim hasłem 93 rocznicę odzyskania niepodległości uczcili 11 listopada mieszkańcy gminy Komarów-Osada. 


Remont Kapliczki przydrożnej w Dubie
Projekt realizowany ze środków EFRROW w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 20078-2013 w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013"


Tanecznym krokiemw świat wiedzy
Przez dziesięć miesięcy w Szkołach Podstawowych w Antoniówce, Dubie, Komarowie-Osadzie, Śniatyczach i Zubowicach będzie realizowany projekt „Tanecznym krokiem w świat wiedzy”. Na realizację projektu Gmina Komarów-Osada pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX.


Świetlica wiejska w Dubie
30 października 2011 r. w Dubie nastąpiło otwarcie nowej świetlicy. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych Jego budowa trwała ponad siedem miesięcy.


Otwarcie Gminnego Ośrodka Zdrowia w Komarowie-Osadzie

W dniu 23 października 2011 roku nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie wyremontowanego obiektu Ośrodka Zdrowia. Odsłonięta została także tablica pamiątkowa.


Najlepsze Gospodynie w Gminie

Święto Edukacji Narodowej

 W dniu 13 października 2011 roku w Komarowie-Osadzie odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej,


Ludzie z pasją
 Ludzie z pasją (17 zdjęć/zdjęcia)

91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

W dniu 28 sierpnia 2011 r. w miejscu pamięci na polach w Wolicy Śniatyckiej odbyły się uroczystości związane z obchodami 91 Rocznicy Bitwy pod Komarowem.


Dożynki gminno-parafialne 2011

Fronton mogiły poległych żołnierzy w 1920 roku w Wolicy Śniatyckiej

Zakończone zostały prace związane z wykonaniem frontonu ogrodzenia mogiły żołnierzy poległych w 1920 roku w miejscowości Wolica Śniatycka. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Wojewodę Lubelskiego.


Remont i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Wolicy Brzozowej

Projekt współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”.


Zakończono budowę świetlicy wiejskiej w Dubie

Trwa realizacja projektu pn: „Budowa świetlicy wiejskiej w Dubie”. Na ukończeniu są prace budowlane i wykończeniowe. Projekt współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 313,322,323 „Odnowa i rozwój wsi”


Festyn
 Festyn (24 zdjęć/zdjęcia)

Komarowski Uśmiech Lata
 Komarowski Uśmiech Lata (23 zdjęć/zdjęcia)
17 lipca 2011 roku w Komarowie – Osadzie odbył się Piknik Rodzinny pod nazwą „Komarowski Uśmiech Lata"


Czwarte miejsce dla Gminy Komarów-osada

 "Wianki"podsumowanie projektu (29 zdjęć/zdjęcia)

Gminne Święto Sportu

Dzień Matki Jubileusz

Kiermasz wyrobów wielkanocnych

W dniu 10.04.2011 w Komarowie odbył się kiermasz wyrobów wielkanocnych organizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury. Zgłosiło się do udziału 6 kół z miejscowości: Dub, Śniatycze, Antoniówka, Wolica Śniatycka, Ruszczyzna i Klub Seniora z Komarowa a także kółko plastyczne z SOK-u i kółko plastyczne z Filii Bibliotecznej w Zubowicach


Lubelska wystawa Urszuli Pakuły
2 kwietnia 2011 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie miało miejsce podsumowanie twórczości plastycznej Urszuli Pakuły mieszkanki Komarowa-Osady i instruktora w Samorządowym Ośrodku Kultury.


Ognisty ratownik, gorąca krew
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarowie docenieni w wojewódzkim konkursie „Ognisty ratownik, gorąca krew”. Jednostka zajęła II miejsce w regionie za największą ilość oddanej krwi, a druh Andrzej Zaburko otrzymał wyróżnienie dla najaktywniejszego strażaka honorowego krwiodawcy.


Zima w mojej miejscowości
 Zima w mojej miejscowości (3 zdjęć/zdjęcia)
Prace plastyczne w ramach gminnego konkursu plastycznego pod hasłem „Zima w mojej miejscowości.” 


Zimowe Igrzyska LZS Jacnia 2011 r.

Ferie w Komarowie
 Ferie w Komarowie 2011 (18 zdjęć/zdjęcia)
Przez dwa tygodnie tj. od 17 – 28 stycznia br. w Komarowie – Osadzie odbywały się zajęcia dla dzieci szkolnych w miejscowym Domu Kultury, które obejmowały prace plastyczne, zajęcia w grupach, zajęcia edukacyjne oraz kulinarne.


Spotkanie opłatkowe w Wolicy Śniatyckiej
 Spotkanie opłatkowe 2011 (14 zdjęć/zdjęcia)
26 stycznia 2011 r. w Świetlicy Wiejskiej w Wolicy Śniatyckiej odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wolicy Śniatyckiej.


Inicjatywa Roku 2009
 Inicjatywa Roku 2009 (4 zdjęć/zdjęcia)

W dniu 6 grudnia 2010 roku w Zamościu odbyła się Gala Konkursu „Inicjatywa Roku 2009”. Konkurs przeznaczony był dla trzeciego sektora tj. dla organizacji pozarządowych z Zamościa i powiatu zamojskiego. Po przez konkurs popularyzowane były innowacyjne przykłady działań oraz wyróżniono ciekawe pomysły.

Źródło fotografii: http://www.zamosconline.pl/text.php?id=5481&rodz=wiad


Kobiety  - Kobietom
 Kobiety - Kobietom (7 zdjęć/zdjęcia)
W dniu 24 listopada 2010 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się spotkanie szkoleniowe w zakresie profilaktyki nowotworowej w ramach kampanii „Kobiety – Kobietom”, która została zainicjowana w 2009 roku przez Panią Genowefę Tokarską Wojewodę Lubelskiego.


Święto Odzyskania Niepodległości
"Nie zginęła! Zmartwychwstała! Mimo srogich burz. Wstała wielka i wspaniała w blasku jasnych zórz”. Pod takim hasłem tegoroczne Święto Niepodległości obchodzili mieszkańcy gminy Komarów-Osada


50 lecie pożycia małżeńskiego
W dniu 07 października 2010 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 25 parom małżeńskim z terenu Gminy Komarów-Osada.


20 lecie Zespołu Śpiewaczego Śniatyczanki
3 października 2010 roku w Śniatyczach odbył się jubileusz 20 lecia Zespołu Śpiewaczego Śniatyczanki.


VIII Przegląd Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych
10 zespołów zaprezentowało się na VIII Przeglądzie Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych, który w piątek 23 września odbył się w Komarowie-Osadzie.


Remont Gminnego Ośrodka Zdrowia w Komarowie-Osadzie

Trwają prace związane z realizacją projektu pn: „Remont budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w miejscowości Komarów-Osada” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego Oś Priorytetowa VIII, Działanie 8.3 Ochrona Zdrowia.Remioz-świetlica w Zubowicach
W niedzielę 19 września 2010 r. został poświęcony i oficjalne przekazany do użytku wyremontowany obiekt budynku remizo-świetlicy w Zubowicach.


Dozynki Gminno-Parafialne 2010

W dniu 5 września 2010 roku w Komarowie-Osadzie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Organizatorami dożynek byli Rada Gminy i Wójt Gminy Komarów-Osada oraz Proboszcz Parafii w Komarowie-Osadzie.


90 Rocznica Bitwy pod Komarowem
Z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych, samorządowych, kombatantów, kawalerzystów i mieszkańców z całego regionu w ostatnią niedzielę sierpnia w Wolicy Śniatyckiej odbyły się obchody 90 rocznicy Bitwy pod Komarowem.


Piknik rodzinny
1 sierpnia 2010r. w Komarowie – Osadzie odbył się Piknik Rodzinny „Komarowski Uśmiech Lata”. Organizatorami pikniku byli Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie oraz Lokalna Grupa Działania ”Ziemia Zamojska”.


Maluchy na wakacjach
 Maluchy na wakacjach (8 zdjęć/zdjęcia)
W miniony piątek 30 lipca uroczyście pożegnały się z przedszkolem maluchy, które uczęszczały do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie.


Mistrzostawa LZS Miaczyn 2010
 Mistrzostwa LZS 2010 (8 zdjęć/zdjęcia)
Ponad 120-osobowa reprezentacja Gminy Komarów-Osada wzięła udział z 11 Powiatowych Igrzyskach LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi, które 17 i 18 lipca odbyły się w Miączynie.


Nowa świetlica w Komarowie Wsi
W Komarowie Wsi w Gminie Komarów-Osada uroczyście otwarto nową świetlicę wiejską. Wprawdzie obiekt miał być gotowy dopiero w połowie października, ale prace zakończono kilka miesięcy przed terminem i w niedzielę 11 lipca oficjalnie przekazano go do użytku.


50 lecie pożycia małżeńskiego
23 października 2009 roku par z gminy Komarów – Osada odebrało wyróżnienia i odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie.


100 lat Pana Józefa Borowskiego
 100 lat (20 zdjęć/zdjęcia)
W dniu 7 września 2009 roku Pan Józef Borowski z miejscowości Zubowice, gmina Komarów-Osada obchodził 100 rocznicę urodzin.


89 Rocznica Bitwy pod Komarowem
30.08.2009 roku w miejscu pamięci w Wolicy Śniatyckiej odbyły się uroczystości związane z obchodami 89 Rocznicy Bitwy pod Komarowem


Jubileusz SP Śniatyczach
W dniu 10 czerwca 2009 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Śniatyczach odbyła się, uroczystość jubileuszowa upamiętniająca 140-letnią rocznicę powstania Publicznej Szkoły Powszechnej w Śniatyczach, 20-lecie otwarcia budynku nowej szkoły, oraz 10-lecie nadania szkole imienia Jana Kochanowskiego.


Regionalne 7
 Regionalne Integracyjne (10 zdjęć/zdjęcia)
W dniu 20 maja 2009 roku (środa) w Komarowie-Osadzie już po raz siódmy odbyły się regionalne Integracyjne Zawody w Biegach Przełajowych o Puchar Ziemi Zamojskiej.


OSP 28
 80-lecie OSP w Zubowicach (37 zdjęć/zdjęcia)

3 Maja 4
 3 Maja (12 zdjęć/zdjęcia)

Bajki 1
 W swiecie baśni i bajek (5 zdjęć/zdjęcia)

Spotkanie autorskie 27
 Spotkanie autorskie (30 zdjęć/zdjęcia)

Jacnia 2009 3
 Jacnia 2009 r. (28 zdjęć/zdjęcia)
Międzygminne Zimowe Igrzyska LZS dla Dzieci i Młodzieży oraz Mieszkańców Zamojszczyzny


65 Lecie Pozycia 6
 65 lecie pożycia (7 zdjęć/zdjęcia)
24 stycznia 2009 roku Państwo Helena i Mieczysław Taras obchodzili 65 rocznicę pożycia małżeńskiego


WOSP 2009 7
 WOŚP 2009 (10 zdjęć/zdjęcia)
Dnia 11.01.2009 r wolontariusze z Gminy Komarów-Osada wraz z opiekunami uczestniczyli w akcji „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.


Gmina 6
 Gmina wczoraj i dziś (6 zdjęć/zdjęcia)
12 grudnia 2008 r. w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Regionalnego „Gmina Komarów wczoraj i dziś”.


Mikolaj 5
 Mikołaj w szkole (5 zdjęć/zdjęcia)
6 grudnia 2008r. do hali sportowej w SP w Komarowie-Osadzie przybył św. Mikołaj.


Przeglad Piesni 2008 16
 Przegląd Pieśni 2008 (18 zdjęć/zdjęcia)
28 listopada 2008 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbył się VI Przegląd Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych pod Honorowym Patronatem ks. Biskupa Wacława Depo.


Mistrzostwa Halowe 5
 Mistrzostwa Halowe Gminy (13 zdjęć/zdjęcia)
4 grudnia 2008 roku odbyła się już druga edycja Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Komarów-Osada


Czysty Swiat 1
 Czysty świat - mój świat (10 zdjęć/zdjęcia)
to tytuł piątej już edycji programu edukacji ekologicznej, jaki od 10.09.2008r. do 20.11.2008 r. realizowało Publiczne Gimnazjum w Komarowie – Osadzie we współpracy z Urzędem Gminy oraz innymi szkołami z terenu gminy Komarów – Osada.


Biesiada 2008 1
 Jesienna Biesiada 2008 (10 zdjęć/zdjęcia)
24 listopada 2008 r. odbyła się Jesienna Biesiada przygotowywana przez Klub Seniora „Legenda” i Samorządowy Ośrodek Kultury Komarowie-Osadzie.


Mikolaj 2008 4
 Mikołaj 2008 (16 zdjęć/zdjęcia)
W dniu 06.12.2008 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem.


88 Rocznica 5
 Obchody 88 rocznicy (9 zdjęć/zdjęcia)
31.08.2008 r. na polach Wolicy Śniatyckiej odbyły sie uroczyste obchody 88 rocznicy Bitwy pod Komarowem


Zlote Gody 2008 2
 Złote Gody 2008 (7 zdjęć/zdjęcia)
Pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego w Gminie Komarów-Osada


Wieczor Prowincjonalny 8
 Wieczór Prowincjonalny (9 zdjęć/zdjęcia)

Dzien Matki 19
 26.05.2008 r. Dzień Matki (20 zdjęć/zdjęcia)

60Lecie 3
 60 lecie Biblioteki (8 zdjęć/zdjęcia)
20 czerwca 2008 roku odbył się Jubileusz 60 lecia Biblioteki Publicznej oraz Powiatowy Dzień Animatora Kultury


Spotkanie 29
 Spotkanie 17.01.2008 r. (31 zdjęć/zdjęcia)

Spotkanie Oplatkowe 3
 Spotkanie opłatkowe (10 zdjęć/zdjęcia)

Przeglad Piesni 15
 Przegląd Pieśni (18 zdjęć/zdjęcia)
V Przegląd Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych w dniu 30.11.2007 r.


Spotkanie 4
 Spotkanie (5 zdjęć/zdjęcia)
Spotkanie twórców ludowych w miejscowości Śniatycze


Dozynki 3
 Dożynki (4 zdjęć/zdjęcia)
Dożynki gminno-parafialne 2 września 2007 roku


Bitwa pod Komarowem 4
 Bitwa pod Komarowem (16 zdjęć/zdjęcia)
Obchody 87 rocznicy bitwy pod Komarowem

Version 2.2.0, BUILD 20070222
 
port_inte.jpg

 Nowoczesne Gminy


Bitwa pod Komarowem

bitwa_link.jpg

WITAJCIE W GOTANII...
 Strona poświęcona Gotom oraz projektowi "Witajcie w Gotanii..." Serdecznie Zapraszamy
IAS.24.EU

header-logo.png

Czas
Imieniny
19 Kwietnia 2014
Sobota
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Cieszyrad, Czesław,
Czech, Czechasz,
Czechoń, Leon,
Leontyna, Pafnucy,
Tymon, Werner,
Włodzimierz
Do końca roku zostało 257 dni.
Terenowa Szkoła Jazdy
jazdy_logo.jpg